| Andrei9923 a întrebat:

La ce dai Bac.ul in functie de profil? As vrea pentru toate profilurile. Va multumesc mult,

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Filologie: Romana, istorie, competente la lb engleza si alegere intre : logica, psihologie, sociologie, economie, filosofie si geografie.
Mate info : matematica, romana, informatica alegere intre fizica, chimie, biologie
Stiinte sociale: romana, istorie sau geografie, si alegere ca la filo exceptand geografia
Bio chimie: Romana, mate, alegere intre biologie, fizica si chimie.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Lista disciplinelor se afla pe site-ul Ministerului Invatamantului. Citeste articolelele 40, 41, 42 de aici: http://bacalaureat.edu.ro/2016/
Trebuie sa ai instalat Adobe Reader pe PC! Asta este pentru 2016. La anul cine mai poate sti!