| Matei_Alex_1997_rHqQ a întrebat:

La ce profil trebuie sa merg pentru a deveni translator si cat de bine este platit unul?

Răspuns Câştigător
| Mihaela_Mihaela_1994_UMq7 a răspuns:

Buna! Pe profilul de limbi străine, iar daca esti destul de motivat poti sa ajungi la ambasada si sa iei in Romania un salariu de 2000€, asta depinde doar de tine.Succes!

2 răspunsuri:
| AntoniSoulesOne a răspuns:

Filologie, translator poti lucra pentru o revista. Traduci din engleza in limba romana daca e. sau in alta limba. si tot asa. si poti castiga cat sa te intretii bine si sa mai si ramana. dar cum s a spus sumele variaza

| 3amthinking a răspuns:

Pe filologie. Si se plateste in functie de pentru cine lucrezi, sumele pot varia.