| Xfactor_2745 a întrebat:

La Facultatea de stiinte sociale, politice si umaniste din Bucuresti(Titu Maiorescu), respectiv specializarile Limbi moderne aplicate si Comunicare si relatii publice e nevoie de admitere?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Pentru admiterea 2016, universitatea nu a facut, inca, publica metodologia de admitere.In 2015 selectia candidatilor la FSSPU(indiferent specializarea) a fost facuta in functie de media aritmetica intre media obtinuta de candidat la examenul de bacalaureat si nota obtinuta la un asa-zis "chestionar de admitere pentru studii universitare de licenta"(a cuprins 10 itemi cotati cu cate 1 punct fiecare)---- vezi metodologia 2015 in link:http://www.utm.ro/......5_2016.pdf