| Giulyana_Giuly_1991 a întrebat:

La secția romana-franceza, din cadrul facultății de litere, se ia franceza de la 0?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde de facultate. dacă dai admitere în general înseamnă că se așteaptă să ai acel nivel. dar acu cu pandemia e posibil să se fi scos din admiteri dar ei încă să nu vrea începători.

| sierra1 a răspuns:

Deși ai mai intrebat asta: NU, nu se ia de la zero, se presupune că ai câțiva ani buni de studiu in cea de-a doua limbă modernă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Nicio limba straina nu va fi luata de la zero

| darkside993 a răspuns:

La oricare dintre specializari, engleză, germana, italiana sau care mai sunt ai nevoie de o baza, nu o ia nimeni de la 0, poate doar sa îți mai explice unele noțiuni mai puțin dezvoltate in liceu, nu sta nimeni sa te învețe, practic, in cadrul facultății de Litere fii doar sa aprofundezi Cunoștiintele pe care le ai acumulat in liceu și sa studiezi unele noțiuni de literatura. Mult succes!