| Ioan25 a întrebat:

La sfârșitul anului școlar după ce termin facultatea de inginerie electrica și știința calculatoarelor o sa vina oamenii de la diferite companii și o să îmi facă oferte sa mă angajez la ei?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Baiete, tu ai vazut prea multe filme si povesti americane laughing Viata reala nu-i ca-n povestile alea!

Nu vine nimeni sa-ti prezinte nimic, fiind doar problema ta sa alergi cu CV-ul in mana de la diverse firme si sa te rogi de ei, daca au locuri libere, sa te primeasca.

| johnnny123 a răspuns:

Poate doar dacă ești un fenomen al calculatoarelor și ai niște rezultate senzaționale.

Altfel nu te caută nimeni, îi cauți tu pe ei.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu, nu este posibil asa ceva, poate la facultati din afara, da. Daca vrei un job, arata ce stii sa faci, fa-te remarcat printre cei din facultate, incearca sa cauti un loc in care poti face practica si poate ajungi sa lucrezi acolo.

| Momentan a răspuns:

Pentru practică e posibil să se prezinte într-un loc, la o anumită oră. Nu te stresa chiar acum, bănuiesc că nici anul I nu l-ai făcut...