| anonim_4396 a întrebat:

M-am hotarat sa urmez o cariera in Politie ( judiciar ), Armata ( ofiter de infanterie ), jandarm ( tot ofiter ) sau in cadrul S.R.I sau S.I.E.
1. Ce imi puteti spune despre aceste domenii? Program, studii, o zi de lucru intr-un asemenea domeniu, etc.
2. Care ar fi cel mai potrvit profil ( liceu ) pentru a urma dupa una dintre aceste meserii? Inafara de LM.
Dau funda. Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În trecut ai mai postat ceva de genul acesta, mergi acolo unde crezi de cuviință dar vezi că afară este vopsit gardul și înauntru leopardul.
Munca specifică fiecărui sector de activitate nu este publică prin natura activităților.
Ca și liceu, mergi pe profilul dorit.
Succes pe mai departe!
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat