| Rain_3567 a întrebat:

Meseria de medic psihiatru, este o meserie frumoasă, de viitor? Ce liceu as putea face pentru asta? Cat se castiga? Si cu media 9, 85, as avea o sansa?

6 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Da e o meserie f frumoasa daca as putea incepe din nou viata psihiatru m-as face. Orice liceu e bun doar sa se predea psihologie.Cistigi cit esti de bun.Da ai sansa cu media respectiva totul e sa ai chemare si sa faci cu pasiune.

| BiuL a răspuns:

Nu conteaza liceul, desi un profil de biologie -chimie ar fi indicat, conteaza facultatea si anumele Medicina Generala cu specializare psihiatrie. Bafta! sa mergi la un liceu bun si sa te ti de treaba ca sa ai o medie mare sa poti intra la facultate.

| ZvT a răspuns:

Categoric cu media aia nu ai nicio sansa.

| beckham1 a răspuns:

Este o meserie frumoasa daca o faci cu placere, si da este de viitor pentru ca se cauta medici. Liceul nu pot stii pentru ca nu sunt din orasul tau inca trebuie sa faci profilul de Stiinte ale naturii. Ar fi de indicat sa te duci la cel mal mai bun liceu din oras pentru ca ai o medie foarte mare si buna. Succes! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai meseria e foarte frumoasa ca in fiecare zi te vezi cu nebuni rau de tot si o sa te razi de ei(comic, nu?), si e de viitor pentru ca oamrnii tot o iau razna si o sa vina la tine. o sa fii bogatalaughing funda pe bune.

| SweetCandy13 a răspuns:

Mai bine te faci psiholog decat medic psihiatru.pentru ca poate o iei razna printre nebuni dar la piholog e un pic alt fel.Da este o meserie frumoasa si cu medie asa de mare cum sa nu ai sana...este o medie fff buna.Bafta!