| Clorox a întrebat:

Nimeni nu te angajeaza la un job daca n-ai experienta... Cum naiba faci experienta daca nimeni nu te angajeaza? straight face

17 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Necalificat si fara experienta, dar cu salar mai mare ca directorul big grin
Asta-i visul multora cand vor sa se angajeze.
Dupa un timp isi dau seama ce au pierdut ca n-au invatat nici o meserie, n-au facut practica in timp- si dupa studii, au chiulit in baruri etc.

| UzOm a răspuns (pentru Bula):

Și așa ajung să intre în armată sau poliție. Mai ales că aici nu prea ai nevoie de inteligență și nici de hărnicie.

| Laura a răspuns:

Nu contează experienţa, contează ce ştii să faci şi cum poţi dovedi că ştii. Prin ce te diferenţiezi de alţii cu sau fără experienţă?

| RAY a răspuns:

Ai dreptate, dar unde ai vrut sa te angajezi?

| Clorox explică (pentru RAY):

Nu am vrut, doar m-am gandit...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Realitatea nu e chiar asa cum o expui tu.
Realitatea e ca sunt destule joburi pentru tineri fara experienta, problema e ca toti vor din prima salariu de 3 ori mai mare decat merita si le e lene si rusine cu munca de jos

| Mayhem666 a răspuns:

Stiu, e fucked up chestia asta.

| MeForeverAlone a răspuns:

Cu talent? happy
Acuma tinerii își găsesc repede de lucru pentru că sunt dornici să învețe, sunt mai activi decât ceilalți angajați și lucrează cu mai mult interes și spor decât restul.
Că dacă vrei să te angajezi la o firmă de avocatură, sau ca procuror ori ca și contabil poți faci 2 ani de practică după facultate. Și după când te duci să te angajezi, cu facultate, mater și 2 ani de practică sigur te angajezi oriunde.

Și nu-i chiar așa, sunt multe firme care te angajează chiar dacă nu ai experiență. Eu știu de Yazaki, primește tineri la muncă și le face contract și carte de muncă, iar în prima lună îi învață ce trebuie să facă și apoi le dă de lucru.

| Clorox explică (pentru MeForeverAlone):

Frumos din partea lor!

| Thepursuitbeginswhenthisportrayaloflifeends a răspuns:

"Cautam persoane cu varste intre 22-26 de ani cu 30 de ani de experienta"

| amyleemuffly03 a răspuns:

Ai dreptate ...hhahahaha

| SoyAmi a răspuns:

Incearca voluntariatul in prima faza. Daca esti inca la liceu/facultate iti va aduce multe beneficii la angajare.

| Clorox explică (pentru SoyAmi):

Nu cred ca am nevoie...

| SoyAmi a răspuns (pentru Clorox):

Daca te interesezi, vei ramane surprinsa la cat te ajuta.

| Clorox explică (pentru SoyAmi):

Am sa o fac!