| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

Nu am platit factura la oriflame de 2 luni am 2 milioane 5 sute de plata(in lei vechi) ce se intampla in continuare mi-au bagat penalitati am intrebat pe cineva si mi-a spus ca la avon ea nu a platit 3 luni au avertizato de cateva ori si i-au inchis contul nu a mai fost reprezentant asta s-a intamplat demult...La oriflame cum este? Am citit contractul dar mare lucru nu am inteles

Răspuns Câştigător
| anutza a răspuns:

Daca nu intelegi contractul cel mai bine e sa discuti cu persoana care te-a inscris si sa o intrebi. Prin acel contract tu oricum de obligi sa iti achiti facturile.
Oriflame lucreaza cu o firma de recuperare si daca nu ai platit/ nu platesti vor actiona in instanta.Eu te sfatuiesc sa achiti cat mai repede pentru a nu avea mai tarziu probleme mai mari.

8 răspunsuri:
| DaRlInGiLuSiOnS explică:

Starmaker stiu moneda noua da spun pentru unii taranii si am citit contractul de la bun inceput si nu inteleg nimic dion el asa ca fa tu bine si nu mai raspunde ca nu esti de niciun folos comunitatii de p TPUwinking

| starmaker a răspuns:

Sfatul meu e sa iti platesti datoriile, sa inveti moneda noua a Romaniei si sa nu mai inchei contracte singura daca nu le citesti. Cere ajutorul parintilor cand ai dificultati.

| opium a răspuns:

Mai copchil rau platnic, tu scrii pentru tarani si te astepti ca ei,¨taranii¨ sa te ajute, nu? Vai de capul tau! Pune mana si plateste-ti datoriile si lasa-te de prostii.

| erika13 a răspuns:

Daca nu platesti in continuare o sa platesti penalitati %din comanda facuta si dupa care o sa primesti citatie de la firma de recuperatori de debite si dupa aia la tribunal

| iupi01 a răspuns:

Buna,ai mai platit factura la oriflame? ce ti s-a intmplat ca si eu sunt in aceeasi situatie...adica nu am platit factura de 2 saptamani...astept raspuns

| micheline19 a răspuns (pentru iupi01):

Buna ai mai rezolvat situatia ta cu cei de la oriflame pentru ca eu acum trec la fel prin asta, cineva nu mi.a platit produsele si nu stiu ce sa fac, nu pot sa pun de la mine.am si probleme cu parintii.astept rasp.bye

| ioanionel a răspuns (pentru micheline19):

Nu e problema celor de la oriflame ca tu nu ti-au platit clienti tai produsele, ei cutine au contract nu cu ei, daca ai avut nevoie de acordul parintilor in final vor fi executati ei pentru datorie.
In mod normal nu ar trebui date produsele decat cu bani jos, ca din pacate e multa neseriozitate.

| Vdm_Alle_1996 a răspuns (pentru micheline19):

Si ce ti s-a intamplat, ai platito pana la urma?smug