| alienkros a întrebat:

Ok,deci eu trec a 8-a si nu stiu la ce profil sa dau, stiu ca e cam devreme dar vreau sa fiu informat... adica as da la stiinte sociale, acolo imi place, la istorie,geogra,engleza,romana,etc. sunt foarte bun...Dar la mate-info cica e cel mai bine ca mergi unde vrei dupa.Ce ar trebui sa aleg, uman sau real?

3 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Pai aicea depinde de tine si de preferintele tale, depinde unde vrei sa mergi si cu ce vrei sa mergi mai departe la o facultate, trebuie sa te gandesti spre ce esti mai mult inclinat si sa dai acolo, orice ar fi sper sa faci alegerea buna succes

| GoldandSilver a răspuns:

Mai bine megi la stiinte sociale daca zici ca iti place istoria geografia, engleza si romana, acestea sunt materiile de baza ale acestui profil.Decat sa te duci la mate-info unde nu se pune accent pe aceste materii ci pe altele: mate, fizica, biologie, chimie, informatica, probabil aceste materii nu iti plac. Daca te vei duce la mate info va fi greu pentru tine si vei lua bacul cu o medie mai mica decat daca te-ai fi dus la stiinte sociale.Bafta! Funda?

| rarya a răspuns:

Eu zic sa mergi la profilul care are materile tale preferate care iti plac.
mult succes si spor la examen