| A201298 a întrebat:

Pe ce se bazeaza meseria de designer interioare? Ce facultate trebuie sa urmezi? Ce abtitudini trebuie sa ai?

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

1. Pe creativitate
2. Facultatea de arte si design sau facultatea de Arhitectura,(facultati care au specializarea "design" sau " mobilier si amenajari de interior") sau un simplu curs de decorator de interior(http://www.ateliereleilbah.ro/cursuri/curs-design-interior/)
3.Talent,creativitate,ingeniozitate

p.s.Este o meserie pe care o practici mai mult independent, ocazional (in functie de solicitari/comenzi).

| Adry05 a răspuns:

Nu cred ca ai sanse in tara cu ea. Nu prea e recunoscut jobul asta si putini apeleaza la el. ORicum, ai nevoie de simt stilistic, sa stii sa combini anumite obiecte cat sa dea frumos, sa fii creativ/a ca sa formezi noi combinatii ingenioase dar care sa dea bine si sa fii o buna observatoare ca sa-ti dai seama dupa felul clientilor tai de-a fi cam ce astepari ar avea. Cred ca facultatea de arte din Bucuresti ti-ar fi mai de folos in acest domeniu. Stiu ca au sectie de design vestimentar deci presupun ca au si pentru design interior. Succes!

| K0sti a răspuns:

Pai in primul rand sa invete sa scrie...
"abtitudini"... aptitudini