| gamerulzâmbăreț a întrebat:

Pentru a ajunge la un liceu de mate-info trebuie să am medie bună tot anul sau doar rezultatul primit la evaluarea națională contează pentru a intra la un liceu bun?

Răspuns Câştigător
| Samariteanul a răspuns:

Conteza cam 75% media de la examen si 25% mediile de pe ani.Un liceu are si profil mate-info si stintele naturii si filo(in general). Daca ai o medie estu lde buna(peste 9.30 eventual) poti intra fara probleme la o cls de mate-info, doar sa nu nimeresti intr+una mai slaba.la mine la liceu s-a intrat la mate-info pe relatii si multi prosti au ajuns la cele mai bune cls si acum fac pregatiri ca sa se mentina. Daca esti bun faci fata oriunde, daca nu, nu poti.

1 răspuns:
| andreea964 a răspuns:

Contează si media generală din cei 4 ani de gimnaziu mi se pare