| anonim_4396 a întrebat:

Pentru a intra la facultate, imi trebuie doar notele de la bac sau si media de pe clasa 12?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de regulamentul de admitere al facultatii la care vrei sa mergi. Uita-te pe site-ul oficial al acesteia, la Admitere 2014 si poti sa vezi cum a fost in acest an. Regulamentul de admitere 2015 o sa apara prin februarie-martie 2015.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Regula de bază este că se ia în calcul ambele.
Acum depinde și de particularitățile fiecărei facultăți.
Baftă!
Pa, pa.

| Ronnix a răspuns:

Doar cea de la bac si in functie de facultate, va tine sau nu cont de anumite medii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiecare facultate are propria ei modalitate de admitere. La unele se da examen de admitere, la altele se intra pe baza de dosar unde conteaza media de la bac, anumite medii de la anumite obiecte sau media anilor de liceu samd.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu o sa iti trebuiasca mediile.
Conteaza doar notele de la bac.

| neutrino a răspuns:

Iti va trebui, cel mult, numai media bacului.