| pinksweetloverr a întrebat:

Pentru a putea deveni medic militar, trebuie să termin facultatea de medicina Carol Davila iar apoi să ma înscriu la institutul medico militar din Bucuresti? Sau cum altcumva? Pot să fac licența sa devin medic militar si daca termin facultatea de medicina in alt oras din tara sau e obligatoriu Carol Davila?

4 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Nu. Faci medicina militară ori la centrul de la Carol Davila București, ori Targu Mureș.
Nu mergi pe medicina civilă, ci pe militară direct. Dai și tu admitere, dar pe lângă ea dai niște probe psihologice, sportive și parca de limba engleza.

| Yuoia a răspuns:

Nu.
Exista facultati de medicina militara. Doar daca faci una dintre ele poti deveni medic miltar.
Sunt in Bucuresti si Tg. Mures.
https://institutul-medico-militar.mapn.ro/

Răspuns utilizator avertizat