| ady000 a întrebat:

Pentru cei cu facultatea!
As vrea sa dau la limbi straine la Universitatea din Bucuresti ssau UTCB.
Cum se da admiterea,proba scrisa,dosar?
Cate limbi pot sa imi aleg,eu as vrea engleza,germana sa le stiu mai bine...
Am media la bac 6, 20.La proba scrisa despre ce este? nu am facut deloc pregatire la engleza dar sunt de A2-b1? multumesc. URGENT!

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Se fac doua limbi, principala și secundara, în cazul tău engleza germană. Vezi ca facultatea nu e curs de limbi străine. Se citește multă literatura, se învață despre ea, dacă nu îți place să citești și nu știi engleza și putina germana, nu prea văd. Salut.

| dragosh6 a răspuns:

Mai bine cauta site-ul facultatii pentru ca trebuie sa aiba site si acolo gasesti toate informatiile de care ai nevoie.