| Mari8804 a întrebat:

Pentru cei din Cluj sau care sunt la facultatea de Stiinte Politice Administrative ale Comunicarii( facultatea de Jurnalism), cum sta treaba cu admiterea? Va rog frumos sa ma ajutati, pentru ca pe site-ul acestora nu inteleg mai nimic. Scria ceva despre o scrisoare de motivatie..si media de la Bac nu conteaza? FUNDAA

Răspuns Câştigător
| Allexyaa a răspuns:

Etapa I (eliminatorie):
Examen de admitere pe baza unei scrisori de motivaţie care se depune la înscriere, notat cu calificativul Admis pentru etapa a II-a a selecţiei/Respins.

Etapa a II-a:
Candidaţii care au trecut de etapa I (eliminatorie) vor fi repartizaţi pe locuri bugetate, pe locuri în regim cu taxă sau vor apărea pe lista de aşteptare, în funcţie de media examenului de bacalaureat și de opțiunile exprimate în fișa de înscriere.

Deci dacă treci de etapa cu scrisoarea de motivaţie vei trece la etapa unde contează media de la bacalaureat. Şi în funcţie de media de la bac vei primi loc la buget sau la taxă

Dacă nu treci de etapa cu scrisoarea de motivaţie nu treci la etapa următoare, fiind respins.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Criterii de selecție:

Etapa I (eliminatorie):
Examen de admitere pe baza unei scrisori de motivație care se depune la înscriere, notat cu calificativul Admis pentru etapa a II-a a selecției/Respins.

Etapa a II-a:
Candidații care au trecut de etapa I (eliminatorie) vor fi repartizați pe locuri bugetate și pe locuri cu taxă sau vor apărea pe lista de așteptare, în funcție de următorul criteriu: media examenului de la bacalaureat.

Etapa a III-a:
La finele etapelor I și II de admitere, candidații vor fi repartizați pe locuri bugetate/pe locuri cu taxă sau vor apărea pe lista de respinși.
Detalii pe http://fspac.ubbcluj.ro " - SURSA :
http://admitere.ubbcluj.ro/ro/licenta/facultati/stiinte_politice/

Toate cele bune!