| anonim_4396 a întrebat:

Pentru facultatea de limbi straine, cate limbi trebuie sa alegi? Multumesc.

5 răspunsuri:
| Anastasiaa a răspuns:

Doua big grin... este fac. de limbi straine engleza-franceza, eng-germana, franceza-germana... etc. big grin.

| SteauaNordului a răspuns:

Doua

| Alinnnnnna a răspuns:

Hmm 2 sunt putine.eu cunosc romana rusa engleza franceza italiana.si putin spaniola.winking

| iulipocc a răspuns:

4 limbi : engleza, franceza si alte doua pe care ti le alegi u ca am facut si eu facultatea de limbi straine in bucuresti

| Design a răspuns:

La facultatea de limbi straine Universitatea Dimitrie Cantemir se studiaza 2 limbi in combinatia A+B, A insemnand limba principala si se poate alege o limba intre (engleza, franceza, italiana, spaniola, germana) iar B(limba secundara si poti alege araba sau japoneza). La Universitatea Bucuresti ai o varietate mult mai mare de combinatii intre limbi straine plus ca se studiaza mult mai multe limbi, dar daca vrei sa intri la buget trebuie sa cunosti foarte bine gramatica limbii romane. In caz de vrei sa intri chiar si pe unul din locurile cu plata tot trebuie sa te zbati ca se da admitere si concurenta este destul de mare. in cazul in care vrei ceva mai lejer iti recomand la Dimitrie Cantemir. A fost acreditata anul trecut, profesorii sunt foarte buni, o parte dintre ei predau si la Universitate. Mult Succes!