| Serban95 a întrebat:

Politehnica(FAIMA) sau ASE(managment,fabbv, marketing)? Care credeti ca e mai buna?

3 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

De la ASE iesi la fel de prost cum intrii, nu inveti absolut nimic util pe care sa il aplici in practica mai tarziu. Nu ca la Politehnica rupi gura targului dar macar 15% tot vei folosi mai departe. In plus piata e suprasaturata de economisti, nu se mai cauta asa ceva. Inginerii se cauta din ce in ce mai mult pentru ca vin strainii sa faca productie la noi.

| Crux a răspuns:

ASE.
Politehnica e mai ok la automatica, electronica, inginerie.
Ptr management, fabbv clar ASE.

| Serban95 explică:

Crux o zici de parca ase e mai buna la automatica, electronica, ingimerie.Se face asa ceva acolo? Eu zic ca nu.Eu zic ca depinde si de individ.