| bobrici a întrebat:

Politehnica sau ASE?
Care din cele doua aduce mai multa culoare pe retina?
Ce parere aveti vizavi de cele doua facultati? Evident, sunt multe domenii in cadrul amandurora,dar cert este un lucru :daca termini politehnica,la baza,esti inginer. Daca termini ASE-ul, esti economist.
Care din cele doua ar putea sa-ti aduca un viitor mai bun?
O sa-mi spuneti sa fac ce vreau eu, asta o sa si fac,dar dupa parerea voastra, care, din cele doua, este vazuta mai bine?

Cel mai bun raspuns primeste funda!

7 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Nu stiu cum e la Timisoara, dar la Bucuresti daca dai la ase inseamna ca nu esti capabil pe altceva si in general studentii de acolo sunt de rasul colegilor de la alte facultati mai....serioase. sfatul meu e sa te duci la Poli, iti alegi de acolo o specialitate si vei fi superior celor de la ase

| bobrici explică (pentru AdelinaC):

Multumesc pentru raspuns!

Alte pareri? Nu e nimeni pe aici care a terminat ASE-ul?

| Adry05 a răspuns:

Politehnica

| bobrici explică (pentru Adry05):

Fratilor, mai si argumentati cand dati cate un raspuns!
Credeam ca asa ati invatat si pe la scoala, fara suparare! Nu cred ca poti sa-ti dai cu parerea despre ceva, daca nu ai si ceva cunostinte la baza! Vreau raspunsuri sincere, dar in acelasi timp serioase! Multumesc

| andreyy96 a răspuns:

Un inginer poate face treaba unui economist, invers nu se poate.
tot aceeasi intrebare am avut-o si eu, pana la urma am ales politehnica, transporturile(imi plac masinile ).
Din cate am inteles politehnica e mult mai grea decat ase-ul, multi m-au sfatuit sa nu ma duc, ca-mi blestem zilele, dar decat sa gresesc din cauza altuia, mai bine merg pe mana mea, acum sa vedem ce o vrea Dumnezeu.

| bobrici explică (pentru andreyy96):

Multumesc, andreyy96, pentru raspuns! In mare parte, ai si tu dreptatea ta!
Unde ai dat la politehnica? La timisoara..nu?

P.S: Mai are si altcineva pareri despre ce-ar fi mai bine!?- le astept cu drag!

| andreyy96 a răspuns (pentru bobrici):

Am dat la Bucuresti, eu stau la 50 de km de oras. Si ase-ul este o facultate buna, doar ca sunt foarte multi economisti, juristi, notari, avocati( am facut referire si la drept fara sa vreau ) happy si nu stiu daca iti gasesti prea repede un loc de munca, dar asta nu inseamna ca daca te duci la poli in anul` 3 sau imediat dupa facultate iti gasesti de munca...