| anonim_4396 a întrebat:

Pot merge cu 2 facultati odata? sunt la geografia turismului si am intrat si la stiinte sociale : filosofie; eu vreau doar geografie. dar parintii vor pe amandoua cica " tot banii aia ii cheltuiesti". din ce am inteles la filosofie mai poti lipsi de la ore. manuale nu trebuie sa cumperi, doar xerox dupa lectiile importante si nu ar fi foarte mult de invatat, dar sa nu ramai in urma; pe de alta parte la geografia turismului e mai complicat. o sa facem de toate si nu stiu daca pot face fata. as aprecia daca cineva care a fost sau este la geografie imi poate da un sfat. sau cine stie mai bine cum stau treburile!

Răspuns Câştigător
| Vi003 a răspuns:

E greu cu doua, daca esti obisnuit cu efort sustinut in invatare, merge. Dar sa incepi acum cu mult dintr-o data, e nasol. Ai de citit mult, stiintele umaniste cer multe ore la biblioteca. Faci o facultate pentru a te lauda cu cartonul sau o faci ca sa beneficiezi de ce-ai invatat? Tu decizi, oricum, iti doresc succes pe viitor!

2 răspunsuri:
| martzian a răspuns:

Georgian, te sfatuiesc sa incepi cu una singura si sa depui acelasi efort pe care l-ai fi depus pentru amandoua! Decat de doua ori mediocru mai bine o data sef de promotie! In plus, nu faci o facultate doar pentru diploma, ci in vederea unei profesii. Piata ii va selecta pe cei mai buni. Nu uita sa te gandesti bine ce domeniu ti se potriveste.

| nexus1 a răspuns:

Eu zic ca mai bine alegi una singura. Asa poti sa te axezi pe ceea ce iti placehappy Lasa-i pe parintii tai. Tu stii mai bine ceea ce iti doresti sa faci. Stii cum se zice:"una, da' buna!" big grin mult succes!happy