| Knocke943 a întrebat:

Pot sa ma alatur armatei imediat dupa terminarea liceului (19 ani), sa ma duc in misiune si apoi, la întoarcere (in cazul in care supraviețuiesc), sa intru in academia militară?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu ai vrea sa mergi la Academia militara, imediat dupa terminarea liceului?
Materia invatata este foarte proaspata in mintea ta, avand sanse maxime sa iei examenul de admitere sa sa termini ca "gradat" cu mult inainte sa o iei cu rangul de jos, ca soldat.

Nu ar trebui sa-ti mai faci probleme de supravietuire in misiune, fiindca nu-i razboi, iar misiunile militare din ziua de azi sunt doar pentru a te invata tactici de lupta si supravietuire. Deci nu moare nimeni in aceste misiuni interne.

| Zuzu1991 a răspuns:

Sigur ca da... in misiune... UNDE?!?
te rogi in fiecare seara pentru un nou razboi?!?

| Werrich a răspuns:

Crezi că mersul în misiune este ca și cum ai merge la alimentara din colț?

| Iote a răspuns:

Nu te poti duce in nici o misiune daca nu esti deja format ca militar si bine antrenat.

| Fabianaa a răspuns:

Ca sa mergi într-o astfel de misiune trebuie sa fii de un rang mai mare, tu ca soldat, proaspăt întrat în armata, nu te lasă să mergi în astfel de misiunii.