Întrebare recomandată | Sline a întrebat:

Sall....imi poate explica si mie cineva cum sta treaba cu afilierea

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E foarte simplu, te inscrii intr un program de afiliere prin care promovezi produsele unui magazin online. Produsele vandute prin promovarea ta iti vor genera un comision, procent din pretul de vanzare.

Toata smecheria e cum faci promovrea.

| Sline explică (pentru suntserios):

Pai si cum o fac?

| suntserios a răspuns (pentru Sline):

Daca pui intrebarea asta te apuci degaba si pierzi timpul degeaba. Exista doua mari retele de afiliere, la noi cel putin in Romania, profitshare si 2 parale. Iti faci cont la ei, te inscrii in ceva campanii si vei primi linkuri catre produse pe care va trebuie s ale promovezi. Si promovarea nu se face spamand ca nebunul, promovare cea mai buna se face in momentul in care tu detii deja un site/blog/forum de succes in nisa produselor pe care incerci sa le promovezi.

| Sline explică (pentru suntserios):

Si de la ce varsta se poate face?

| suntserios a răspuns (pentru Sline):

Vezi si tu pe site urile de afiliere care sunt conditiile, desi nu cred ca e vreo limtia de varsta daca ai un card bancar. Oricum o sa implinesti tu mult peste 18 ani pana cand o sa scoti primul ban din afiliere

| Sline explică (pentru suntserios):

Deci nu se fac foarte usor? ...cat timp ar trebui sa treaca?

| suntserios a răspuns (pentru Sline):

Depinde ce idei ai, depinde cat de bine te pricepi la SEO, depinde cat esti dispus sa investesti samd, poate dura pana la ani intregi

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Nu recomand sa iti pierzi timpul cu afilierea. in general cei din varful piramidei castiga foarte mult iar cei incepatori foarte putin.

| CrisTyaNNNNN a răspuns:

Salut, da îti pot explica eu:
De ex: Daca ai un server de samp / counter-strike / etc, poti face o cerere pe un forum de AFILIERE, adica : ti-l pune pe forum-ul ales de tine ( ex www.laleagane.ro) iar acolo ai serverul + categoriile ( cereri admin / reclamatii admin / bug-uri). Adica ti-l "atasezi pe un forum.