| AdrianDinamo a întrebat:

Am luat 7.80 la BAC, media...si voiam sa aflu daca am sanse sa intru cu media asta la Inginerie Geologica la Iasi la UAIC. CIne are cunostinte in domeniu si ma poate lamuri primeste funda. Multumesc anticipat!( notele la bac:Romana=8.20,Istorie=8.20,Geografie=7)

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Depinde ce note ai luat la BAC!

"Conditiile de admitere :
Pentru domeniile Geologie si Inginerie Geologica

■ 30% nota proba E a) – proba scrisa comuna pentru elevii de la toate filierele, profilurile si specializarile (Limba si literatura româna) din cadrul examenului de bacalaureat;
■ 40% nota proba E c) – proba diferentiata in functie de filiera, profil, specializare – (Istorie, Matematica) din cadrul examenului de bacalaureat;
■ 30% nota proba scrisa la alegere, E d), (Geografie, Logica si argumentare, Psihologie, Economie, Sociologie, Filosofie, Fizica, Chimie, Biologie, Informatica) din cadrul examenului de bacalaureat.
Criterii de departajare a candidatilor cu aceeasi medie aflati pe ultimele locuri din lista candidatilor admisi: 1. media de la bacalaureat; 2. nota proba E c)" - SURSA :
http://www.studentie.ro/......-iasi-o620

Vezi şi mediile din 2014 la linkul :
http://www.studentie.ro/....../index.php

Toate cele bune!

| AdrianDinamo explică (pentru bursuc001):

Romana=8.20,istorie=8.20,geografie=7 astea sunt notele de la bac

| bursuc001 a răspuns (pentru AdrianDinamo):

Mda happy
Cu ele îţi calculezi media conform "metodei" de mai sus, vezi ce medie vei obţine şi apoi o compari cu mediile din 2014...

O zi frumoasă!

| AdrianDinamo explică:

Poti te rog frumos sa ma ajuti sa calculez media asta? Chiar nu reusesc sa calculez... poti te rog frumos sa ma ajuti sa imi calculez media? Chiar nu reusesc...iti dau funda!