| florinrazvan a întrebat:

am terminat liceul anul asta am luat bacul k 7.50 nu prea mare nota,am dat la subofiteri politie vasile lascar dar a fost o incurcatura cu dosarul nu mau anuntat sa dau examenul psihologic,nu am mai dat examenul de admitere nici la facultate nu m-am inscris pentru k nu eram hotarat,ma orientasem la subofiteri pentru salariu se iese mai repede,pentru ca mama si tata nu sunt bancheri, dar acum mi-am dat seama ca nu-mi place meseria asta sau la armata deci latura asta o exclud, acum 2 luni am cunoscut un inginer mi-a recomandat politehnica mam documentat si am aflat ca se cauta ingineri,programatori it sau cum le spune,m-am uitat la subiectele de admitere mate si fizica as putea sama apuc de meditatii dar matematica nu a fost materia mea preferata as putea sa o diger dar cred ca este mai bine sa fac ce imi place nu? voi ce spuneti? aici am fost atras de siguranta locului de munca dupa ce termin fac si salariul mare,urmatoarele facultati ma atrag mai mult fac limbi straine, fac jurnalism si stiintele comunicarii, fac de geografie(dar aici unde as putea sa lucrez? doar ca profesor de geografie?) as vrea parerea voastra a celor care au fost in aceeasi situatie.

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Ia-le usurel pe rand, pe fiecare.