| aurelian_5784 a întrebat:

Sunt clasa a 8-a si creau sa ma duc la un liceu in Bucuresti, dar nu stiu sigur daca pe mate-info sau pe stiinte ale naturii... puteti sa ma ajutati si sa mi spuneti la care e mai usor si la ce materii se dau tezele si bacul?

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nu pui bine problema. Un liceu bun iti da un avantaj in viata. Te invata sa muncesti mai serios si nu avea grija, ai sa te si distrezi. Alege cel mai bun liceu la care poti intra.
In ce priveste domeniul, mergi pe ceea ce iti place mai mult. Este foarte important sa faci cu pasiune ceea ce alegi sa faci in viata, nu sa fii inca un fund pe un scaun. Daca inca nu stii ce sa alegi, cu mate-info ai sanse mai mari sa ajungi bine, dar este mai greu si vei avea de invatat toata viata.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Stiinte ale naturii,e mai usor si la stiinte ale naturii se da teza la:limba romana,matematica, fizica/chimie/biologie(la alegere); la mate-info se da teza la:romana, matematica, informatica, fizica/chimie sau biologie