| SoyAmi a întrebat:

Sall!
Vin cu o intrebare mai ciudata..Stiti ceva liceuri militare in USA?
M-ar interesa, dar nu prea gasesc informatii...Deci orice informatie e binevenita

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

La acele "liceuri militare", cum le denumesti tu, au acces doar cetatenii statului respectiv! Nici la noi, in Romania, la colegiile militare nu sunt acceptati cetateni staini cu domicilul in alta tara --- una din conditiile generale al etapei de recrutare este:"sa aiba cetatenie romana si domiciliul stabil in Romania de cel putin 6 luni, la data inceperii anului de invatamant".

| SoyAmi explică:

Multumesc!
Dar numele unor liceuri intrebam sau informatii despre ele...stiam ca au acces doar cetatenii americani.