| AlexMihai27 a întrebat:

A vrea sa aflu si eu opinia celor care au fost/sunt la Facultatea de Automatica si Calculatoare de la Universitatea Politehnica Timisoara, si anume: Sunteti multumiti de complexitatea cursurilor, de modul in care predau profesorii cursurile, de activitatea la seminarii etc? Cat de grea considerati facultatea? Daca deja ati terminat facultatea, cat de usor ati gasit un loc de munca? Pe o scara de la 1 la 100, cat de folositoare v-a fost facultatea pentru acumularea cunostiintelor necesare job-ului care il aveti? Dau funda si vot celui mai complex raspuns.

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Aceasta facultate, indiferent de oras, este foarte grea, motiv pentru care aici nu gasesti decat tineri foarte bine pregatiti. O buna parte din absolventi pleaca repede in afara, iar restul isi gasesc usor joburi bine platite, raportate la salariile si economia noastra.