| GinelFCD a întrebat:

Am 14 ani si vreau sa devin politist... Imi puteti spune daca imi trebuie un liceu anume si un profil anume pentru academia de politie? Eu vreau sa fac un liceu teoretic, profil filologie. Este bine?

Răspuns Câştigător
| Gabriell1992 a răspuns:

Salut, nu iti trebuie un liceu anume ca sa intri la Academie, dar alege intre Stiinte Sociale si Filologie. De ce? Pentru ca vei pune accentul pe materiile pe care le vei da la admiterea la Academie, si anume: romana, istorie si engleza.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Filo e perfect pentru acadamie. Se pune accent exact pe materiile care-ti trebuie la Academie.

| neutrino a răspuns:

Poti face orice liceu, dar sa iei bacul. Cu bacul luat, poti merge la orice facultate doresti. In cazul tau, este recomandat sa faci un liceu bun, cu profil uman.