| 1Robert11 a întrebat:

Salut happy
Am 18 ani, si anul acesta termin liceul, am facut un liceu teoretic, pe filologie, dar eu vrea sa ma duc la facultatea de arte, desenez bine zic eu, multi mi-au spus sa ma duc mai departe pe arta si imi place si mie asta, dar eu imi doresc sa devin un grafician de jocuri, sa fac eu personajele, tot ce tine de grafica, dar nu stiu ce domeniu sa urmez pentru asta, ce trebuie sa fiu admis, ce probe voi sustine, daca am vreo sansa ( nu am facut deloc pregatire in acest domeniu ), si doresc sa vorbesc cu cineva in acest domeniu si sa ma ajute cu niste sfaturi.
Multumesc.

2 răspunsuri:
| Dugalle a răspuns:

Da, du-te la liceul de arte de la tine si vorbeste cu profesorii.

Fost profesor de desen de la mine are un prieten ce lucreaza la Ubisoft. Asta inseamna ca nu toti profesorii sunt straini de ceea ce doresti tu.

| 1Robert11 explică:

A-și dori să vorbesc cu o persoana care știe câte ceva despre asta, și am discutat cu un profesor de desen și nu mi-a spus nimic concret, mi-a spus ca mai bine ma uit pe internet... De asta vreau sa vorbesc cu o persoana din domeniu, sau care ar putea sa ma ajute.