| Andreysandu a întrebat:

Salut, am 18 ani si anul viitor vreau sa-mi incerc norocul la Facultatea de Drept. Dupa as vrea sa devin procuror si nu stiu daca pot intra in INM daca am o amenda la politie si tot atunci mi-au luat amprente si mi-au facut poze. Ajutati-ma cu niste informatii..Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa poti deveni procuror, nu o sa ai probleme. Amenda a fost contraventionala si nu penala.

5 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

.daca ti-a luat amprente inseamna ca a fost ceva grav. daca ai penala amenda pa.

| ToffyNR1 a răspuns:

Daca nu amenda penala nu e nici o problema. Daca e o amenda de 50-100 de lei ar fi mai bine sa o platesti.Si eu am o amenda de 50 de lei ca am fost baut si nu aveam 18 ani si mie mi-au luat amprente si poze, dar nu am avut nici o problema sa imi fac dosarul pentru jandarmi.
Numai in cazul in care ai cazier sau dosar penal, atunci intervin problemele!

| Andreysandu explică (pentru ToffyNR1):

Am luat 250 lei amenda ca am intrat intr-o alta scoala dar am platit-o. Si nu inteleg de ce mi-au luat amprente si mi-au facut poze

| Andreysandu explică (pentru Andreysandu):

Mentionez si ca asta s-a intamplat acum 3 ani.

| Bucuresti_Fc_1993 a răspuns:

Nu ai sanse incearca la facultatea de agronomie