| Siksaksok a întrebat:

Am de ales o cariera intre marina si armata. Ati putea sa imi spuneti care sunt avantajele si dezavantajele acestor 2? Nu ma pot decide

Răspuns Câştigător
| DiamondShine a răspuns:

Unchiul meu e comandant pe vas si crede-ma ca are salariu cat tot neamu nostru la un loc.In ambele cariere sunt castiguri mari dar si riscurile pe masura.Acum depinde de ceea ce iti doresti sa faci. Daca iti place sa calatoresti cu vasul, mai bine alege marina, eu asta as alege.Plus ca aici ai si mai multa libertate decat in armata.E mult mai elegant sa calatoresti cu vasul decat sa mergi pe camp de lupta sa curga apele pe tine.

3 răspunsuri:
| motan444 a răspuns:

Ia marina ca e platita mai bine si nu ai detasari din tara

| Siksaksok explică:

Am uitat sa mentionez ca am o conditie fizica foarte buna.

| Calauz_Paul_1996 a răspuns:

Armata deoarece la marina stai mai multi ani!