| ViziuuNe a întrebat:

Salut-Am nevie de cateva pareri si chiar si cateva sfaturi.
Peste 2 luni vreau sa fac o scoala pregatitoare pentru a ajunge bucatar profesionist.
Dupa acea vreau sa ma duc in spania cu parintii mei.
Acum va cer si eu cateva pareri :
-A fii bucatar profesionist este o meserie profitabila, mai ales daca muncesti in strainatate?
-Credeti ca voi putea sa imi gasesc ceva de lucru pe baza acestui profil?
-Se cauta cumva in strainatate aceasta meserie?
Gresesc cumva daca fac acest lucru?
Mentionez ca imi place foarte mult gatitul si deaceia vreau sa fac si aceasta scoala.
Daca puteti sa imi dati cateva sfaturi sau sa ma indrumati catre ceva mai boon va astept cu un comentariu.
Mss Mooolt :X

Ps- putina seriozitate va roog mult :X

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

1-Depinde:pentru inceput in Spania se castiga cam800-1000 euro
2-Destul de usor, in functie de cat de bine o sa te pregatesti in cele 2 luni.
3-Da se cauta!
4-Nu gresesti cu nimic, chiar ai facut o alegere buna!
5-Iar daca-ti place gatitul, cu atat mai mult, vei muncii cu placere!
Bafta Multa!

1 răspuns:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! pentru inceput pot sa iti zic un lucru, daca faci cu multa placere aceasta meserie vei avea de castigat, dar daca o asa sa nu zic lumea ca nu muncesti, nu vei merge prea departe, si este o meserie profitabila, dar nu la noi, de gresit nu gresesti cu nimic, gresesti doar atunci cand iti e rusine de ce ai afacut urat in viata, de gasit de lucru in domeniu gasesti, adevarat cam greu dar se gaseste, daca esti si inventiva si cu creativitatea la purtator, e un atuu in plus, orice meserie practicata cu placere e benefica din toate punctele de vedere, in timp vei capata experienta si vor creste si cerintele tale...mult succes!happy