| Emanuel_Angel_1989 a întrebat:

Am o nedumerire. Ma rog, nu nedumerire. As avea nevoie mai mult de un sfat! Sunt la filologie dar stau si ma gandesc ca nu as vrea sa dau la facultate si nu am cu ce meserie sa ies dupa finalizarea liceului. Ma gandesc sa merg la mecanica (auto) iar poate dupa sa merg la facultatea de inginer. Ce parere aveti?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai si la faclutate, la filologie, ce are? Poti ajunge profesor, translator, ziarist, etc.

| GdX a răspuns:

Facultate de inginer? Facultate cu profil tehnic. Muta-te la alt profil daca vrei sa te faci inginer, dar trebuie sa inveti matematica si fizica ca inginer. Daca stii ca poti si iti place, muta-te. Daca nu, faci facultate de filo si te faci profesor de romana/franceza..etc. Bafta

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Ca mecanic auto, ai o meserie indiferent daca urmezi sau nu, o facultate. Asta e bine. Iar daca vrei sa devii inginer, asta te va ajuta mult, avand deja cunostintele de baza. Succes!

| EmanuelEmy7 a răspuns:

Nu il asculta pe salontanul, ca este troll idiot!

| Emanuel_Angel_1989 explică:

Ca profesor? Ziarist? Nu prea m-a încânta aceste meserii. Mersi EMI și Sasa.