| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Am o problema, care ma nelinisteste, si as dori sa ma ajutati in aceasta privinta.
1.Eu am sansa sa plec in America la 18 ani.
2.Raman in Romania

Bun, acum pentru pct 1(actor)
2(medic, inginer, psiholog)

Ce ma sfatuiti sa fac?

6 răspunsuri:
| baf a răspuns:

Ce iti place si iti doresti mai mult. ceva ce iti ofera un viitor mai bun

| adyzone a răspuns:

Pleaca in America fara sa mai stai la discutii. Daca ai aceasta posibilitate pe care nu multi o au, nu da cu piciorul. Tara e plina de doctori si ingineri si salariile sunt de mizerie, iar spaga e pe terminate, deci vei ajunge pana la urma tot sa pleci in strainatate ca doctor.

| DianaDobritoiu a răspuns:

Sa inteleg ca daca pleci in America ai sansa sa devii actor?
Daca asa este atunci ce mai stai pe ganduri?
Uite eu fac aproape 18 ani si sunt in aceeasi situatie nu stiu unde sa merg la facultate... De cand sunt mica imi place actoria si tot c e consta in teatru insa parintii nu sunt de acord cu acest lucru. Si acum trebuie sa ma gandesc la altceva care mi-ar putea aduce un profit bun ca de exemplu m-am gandit la politie si dupa ce termin cu politia si o sa fiu pe banii mei vreau sa fac si Facultatea de teatru.
Asa ca te sfatuiesc sa pleci in America si sa uiti daca se poate de Romania... happy happy happy

| Perseverance a răspuns (pentru DianaDobritoiu):

E naspa sa nu te lase parintii.

Ai mei mi-au spus ca e viata mea.

Si eu fac 18 la anul, sper sa iau bacu laughing

| SashaSiAtat a răspuns:

Eu m-am gandit la doua variante:
1.Pleci si faci medicina acolo.
2.Incepe medicina si apoi zboara in America. Termini studiile acolo.

Ca actor... Multi pleaca, dar care sunt sansele ca cineva sa iti observe talentul imediat? Esti dispus sa astepti pana cand cineva isi va scapa moneda din mana, iar cand se va uita in jos sa te observe pe tine? Trebuie sa iei in calcul si faptul ca mai sunt multi care asteapta sa fie descoperiti si merg acolo din toate colturile lumii.
Bafta!

| Perseverance a răspuns (pentru SashaSiAtat):

Merg eu singur la casting in New york (acolo voi sta)