| MadalinT00 a întrebat:

Anul viitor o sa dau examen pentru admitarea la Academia de Politie si am inceput sa fac un test la limba engleza, dar am reusit sa raspund corect doar la 6 intrebari din 30.Stiu foarte slab.Credeti ca ar trebui sa incep meditatiile de acum sau sa incep de la toamna.Mi-e frica la engleza, ca la romana si istorie nu e o problema pentru mine.Cateva sfaturi?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

NU e cazul sa faci meditatii cand ai lacune asa de mari. Trebuie sa te apuci tu si sa lucrezi de unul singur din greu, pana completezi tot ce se poate completa prin munca. La meditatii vei merge dupa ce ai incercat tu din toate puterile si ti-au ramas mici chestii pe care cu tot efortul nu le-ai putut intelege. Pana atunci, citeste cat mai mult in engleza (macar 20 de pagini pe zi, cu vocabular si scos cuvinte si invatat ulterior) si lucreaza cat mai multe exercitii de gramatica (evident, dupa ce inveti teoria)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-i la franceza, mi se pare mult mai simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Părerea mea ar fi sa începi cat mai repede.Și sa îți găsești un profesor sau cursuri, de unde sa intelegi și tu ceva nu numai de nevoie.Gandestete ca cu cat te apuci mai repede cu atat mai bine.Si daca ie o problema cu bani, ce investesti acum investesti in viitorul tau. GOOD LUCK!

Răspuns utilizator avertizat