| Eugeniusu a întrebat:

As vrea sa ajung sa lucrez in jandarmerie, dar nu stiu ce am de facut mai exact pentru asta.
Tot ce stiu despre acest subiect este foarte putin, si vreau sa ma lamuriti si sa imi dati unele sfaturi.
Stiu ca trebuie sa iau bacalaureatul, trebuie sa imi fac analizele, trebuie sa iau testul psihologic, trebuie sa iau probele sportive, trebuie sa iau un examenul din lb romana.
Apoi din ce am auzit, se fac doi ani de "instructie" la o scoala care nu trebuie platita, unde inveti legi, manevre, etc.
Cine imi poate spune mai detaliat despre ce este vorba in acest subiect si care sunt pasii pentru a ajunge jandarm?
Detalii: Baiat, clasa a 12-a, varsta: 18 ani, inaltime: 180 cm, greutate: 70 kg, practic culturismul de 1 an.
Si vreau sa stiu daca este o permis sa ai tatuaj pe corp.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Tatuaje mici si care nu sunt vizibile de sub haine.

2 răspunsuri:
| edy260 a răspuns:

Sa ai tatuaje da, inaltimea nu contează