| Sergiu3210 a întrebat:

Salut, as vrea sa ma bag sofer de tir doar ca am probleme mari cu somnul, puteti sa imi spuneti si mie cum este programul de somn pe tir, cate ore apuci sa dormi, cate ore conduci si daca as putea sa conduc ziua si sa dorm noaptea

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai program de condus 9 ore, maxim 10 doar de 2 ori pe saptamana cu pauza obligatorie de 9-11 ore. Și obligatoriu 45 odată pe săptămână. Mă rog e mai complicat de atât.

| StoicAnalysis a răspuns:

Cauta pe net legislatia privind orarul de pe tahograf. E destul de complicat sa explici asta intr-un comment pe TPU.

Răspuns utilizator avertizat