| alexRE a întrebat:

Salut

Cat de curand trebuie sa incep munca si lucrator comercial la Kaufland.

Am terminat facultatea si este primul meu job si nu as vrea sa o dau in bara din primele zile.
Din voi cei care ati mai lucrat in kaufland sau in alte supermarket-uri, ce sfaturi/sugestii mi-ati da?
O sa mi se arate clar ce o sa fac? Sau "ia si descurca-te!"

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Iti va arata cineva ceea ce ai de facut, inclusiv cum se spala pe jos. Ce facultate ai facut de ai reusit un asemenea job?

Răspuns utilizator avertizat
| neutrino a răspuns (pentru alexRE):

Atunci esti pe meserie!

| TheAce a răspuns (pentru alexRE):

Eu ti-as sugera sincer sa cauti internship-uri, dar cat de multe, pe domeniul tau. Ai terminat una dintre cele mai de viitor facultati din estul Europei si una dintre cele mai misto. Marketingul si PR-ul sunt pe val, in conditiile in care absolut orice entitate comerciala are nevoie de un specialist in comunicare. Ai insa nevoie de experienta pentru a putea prinde un psot bun, drept pentru care internshipurile sunt solutia. Salariile in marketing sunt foarte mari, lucru normal de altfel si de asta nu vad de ce ai vrea sa pierzi timpul cu niste joburi part time care nu te definesc.

Răspuns utilizator avertizat
| Andreea555012 a răspuns:

Cineva trebuie sa iti arate. Si partea făina la Kaufland, Lidl si alte supermarketuri e ca in timpul ăla de 8 ore sau nu știu cât nu stai numai la casa sau numai la aprovizionare te duci bă la casa, bă sa aranjezi marfa, etc.

Răspuns utilizator avertizat
| Andreea555012 a răspuns (pentru alexRE):

A scuze