| emmaEmma19 a întrebat:

Ce ar merita sa urmez dintre facultatea de drept cu specializarea politie locala sau facultatea de medicina cu specializarea asistent medical? Imi doresc una din acestea. Stiu ca ma puteti ajuta. Va multumesc!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista facultate de drept cu specializare politie locala, de altfel facultatile de drept nu au specializari. Specializarile se fac abia dupa obtinerea licentei.

| neutrino a răspuns:

Prima, a doua fiind de fapt o scoala tehnica cu pretentie de facultate.

| GYGYLATINO a răspuns:

Eu ti-as sugera sa mergi pe una din ele faculatate de politie locala sau facultatea de medicina una din aceste doua bafta si succes dar daca vrei sa dai la drept mult succes ma bucur ca ti cu dreptatea si toate meseriile sun bune si frumoase dar si grele bafta

| Andreea1923 a răspuns:

Sunt doua meserii complet diferite, ar trebui sa alegi ceea ce iti place tie cel mai mult si ce te-ai vedea tu facand toata viata.