| Zamolxis22 a întrebat:

Salut,ce parere aveti despre facultatile de la Iasi?
Dupa ce iau bacul m-ar tenta sa merg la Iasi insa nu stiu inca ce vreau sa fac caci nu imi prea place nimic,m-as fi gandit sa merg la litere deoarece stiu bine deja engleza.
Daca aveti recomandari despre niste facultati decente care sa nu aiba legatura cu matematica, fizica etc. (sunt filo) si daca stiti cam cu ce medie se intra as fi recunoscator.
Apropo, e adevarat ca anul acesta nu se mai dau admiteri?

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Mergi la litere, daca esti deja ok cu engleza ai putea gasi destul de usor de lucru pe la companiile gen Conduent (ex-Xerox) sau Amazon care fac printre altele si tech/customer support.