| anonim_4396 a întrebat:

Ce profesie mi se potriveste daca ma pricep bine la geografie, biologie, istorie, engleza, istorie?

10 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Nu inteleg care e rostul sa ne intrebi pe noi, ca nu daca noi zicem o meserie aia vei si devenii.Depinde ce anume ti-ai dorii tu sa devii,eu studiez medicina veterinara deoarece de mica imi doream sa fiu veterinar.
Ai putea sa mergi la turism, protectia mediului, etc.
Dar tu trebuie sa devii cea ce iti doresti.
Succes!

| corolav a răspuns:

Arheolog

| mat31new a răspuns:

Intreaba-te ce iti place tie cel mai mult sa oferi sau sa inveti pe alti oameni si o sa iti dai seama ce domeniu ti-ar placea

| irina41099 a răspuns:

Ghid turistic

| vangheliss99 a răspuns:

Stai cami vine sa fac o gluma, te-ai potrivi la geobistoglezalaughing)), marog din toate astea ti s-ar potrivi prfofesor da sti perea multe ca sa fi profesor, te poti face fizician sau savanthappy depinde de preferintze,

| PastramăDeElefant a răspuns:

Nu stiu difea de ce vrei sa te faci in viata ( de ex: daca te pricepi la engleza sa te faci profesor sau translator sau la biologie profesor sau medic...samd)Oricum trebuie sa inveti mult bafta! FUNDA! P.S. difera daca ai vreo 15 ani si inveti bine sa nu crezi ca o sa te faci ce vrei tu acum Daca esti mai matur incearca si tie din acele profesii ce`ti place(intreaba si parinti)

| HolyDiver a răspuns:

Depinde de ce-ti place. Plus ca nu stii ce-ti va placea in anii viitori. Eu pana acu mi-am 'schimbat' de 3-4 ori 'cariera'. Stai linistit, decizia o vei face singur cand vei fi convins. Oricum, intrebarea ta e prea vaga.

| Ainival13 a răspuns:

Profesorlaughing

| StrikeZ a răspuns:

Profesor

| HelloKittysweet a răspuns:

Mate infobig grin