| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Ce se studiaza la facultatea de Stiinte Economice si unde as putea sa ma angajez cu aceasta facultate?
Multumesc.

3 răspunsuri:
| bmw280 a răspuns:

Buna facultatea de stiinte economice studiaza economia politica! Cu aceasta facultate poti ajunge:manager, sa poti lucra la banca, director sunt foarte multe optiuni in acest domeniu.

| anonim_4396 explică (pentru bmw280):

Ce materii se studiaza la aceasta facultate pe langa matematica?
Si ce fel de matematica?

| GoldandSilver a răspuns (pentru anonim_4396):

Matematica financiara, daca e Economie politica sau Relatii internationale, va avea sigur legatura si cu UE, cu geopolitica, geografia economica.Alte materii sincer nu stiu, poate Educatie antreprenoriala invatata in clasa a 10-a are legatura cu ce inveti(la sectiunea afaceri). Funda?