| SamyRuben a întrebat:

Ce studi trebuie sa ai ca sa te faci doctor veterinar?

Răspuns Câştigător
| AliGab a răspuns:

Daca inca nu ai trecut de liceu ar fi bine sa dai la liceul sanitar sau biologie-chimie. Biologia (zoologia) si chimia sunt principalele materii. Iar ca studii superiare trebuie sa urmezi facultatea de medicina veterinara. Succes pe mai departe

4 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Medicină Veterinară.

| Smileygirl23 a răspuns:

Ai nevoie de Medicina Veterinara, facultate ce dureaza 6 ani. E prea putin important ce profil ai fost in liceu, atata timp cat ai o capacitate buna de a retine informatii si o gandire logica si de ansambluhappy Succes!

| 1ianuarie1februarie a răspuns:

Îţi trebuie multă chimie şi biologie, matematică. Fundă?

| Otilia_Hrituc_1999 a răspuns:

Trebuie sa stii biologie animala.