| Zazka a întrebat:

Salut,cine stie,limba turca e grea? dar araba? daca da, atunci de ce? merci anticipat!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E grea pentru ca nu contine alfabetul pe care il avem, se scrie invers si e alt accent

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Turca nu-i grea.
A trebuit să învăţ şi eu chestiile de bază şi se învaţă uşor. De multe ori, dacă ai i într-un cuvânt, adaugi y lângă, sau la cuvintele care încep cu vocala o, se pune h în faţă, deşi la pronunţie nu se ţine cont de asta.
Baftă :]

| elleme a răspuns:

Orice limba este grea la inceput insa personal ambele mi se par foarte grele. big grin

| BibuxBii a răspuns:

Turca,pe langa araba este mult mai usoara.Eu am fost plecata in Turcia si am fost nevoita sa o invat.Nu e asa greu precum pare, o sa te obisnuiesti happy

| maxcalin a răspuns:

Turca e grea.Araba e foarte grea! Prea multe caractere noi si complicate de scris, citit si spus corect.Nu-ti recomand sa inveti araba sau turca, e prea complicat.Dar, daca ar trebui sa aleg intre ele, as alege turca.