| numesiprenume0 a întrebat:

Cum se echivaleaza studiile postliceale cu cele superioare (postliceala cu facultatea)? Cat timp dureaza?

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Studiile postliceale nu pot fi echivalate cu studiile universitare (facultate), sunt niveluri de studii diferite.

| aliipt99 a răspuns:

In politie? Cu Facultatea de Drept la frecventa redusa sau zi(cum doresti).
In Asistenta Medicala? Cu facultate de Asistenta Medicala(intri direct in anul 2, 3 deoarece ai scoala postliceala).
Daca te referi la alt domeniu sa mi dai semn.