| anonim_4396 a întrebat:

Doresc sa-mi caut un loc de munca. Am terminat liceul, am intrat la facultate la fara plata, dar vreau sa am banii mei. Am aproape 19 ani, nu am permis de conducere momentan, dar vreau sa am banii mei pentru ca nu pot sta mereu dupa parinti, nu mi se pare ok. Intrebarea mea ar fi cam ce se cauta cel mai bine? Din cate am inteles, ca barman si ca ospatar poti lucra, se tot cauta in ziua de azi. Nu as vrea sa muncesc prin constructii 12 ore sa ma rupa ala sa vin frant de obosit acasa. Nu sunt arogant sau fitos, doar ca, sincer va zic, am niste prieteni care au lucrat in constructii si nu merita pur si simplu. la banii aia. Inteleg ca pleci de jos, sunt constient ca nu voi lua un salar tocmai ok, nu ma plang. doar vreau sa muncesc undeva mai ok, ca barman, ca ospatar, sau mai stiu eu. de asta am scris aici. Voi ca ce munciti?

1 răspuns:
| andy95summer a răspuns:

Poti ospatar,barman,distribuitor(pe jos,bicicleta). Daca in orasul tau nu gasesti loc de munca, mergi pe litoral ca sigur gasesti loc dde munca pe vara.(poti cauta anunturi de angajare pe olx, ejobs, bestjobs, etc)