| papuciirupti a întrebat:

dupa terminarea liceului ce facultate sau la ce scoala sa merg sa termin mai repede max 2 ani si sa pot iesi pe salariu?
eu ma gandeam sa ma duc la scoala de pompieri, cursuri 1 an si dupa esti angajat iar salariul este foarte motivant...

2 răspunsuri:
| Kyılε a răspuns:

Salut, Blackprince.
Având în vedere că o facultate poate pleca de la 3 ani în sus, să urmezi o școală ar fi mai convenabil pentru tine. Dacă consideri că opțiunea ta te încântă, o poți urma.
Numai bine!

| Aduducesei_Diana_1996 a răspuns:

Poti urma Scoala de Agenți de politie Vasile Lascar de la Câmpina. Scoala dureaza doi ani, insa pentru admitere este necesar să susții proba sportivă doar după ce ești declarat apt din punct de vedere medical si doua examene, unul la Limba română și celalalt la Limba franceza sau engleza (la alegere). Ambele examene sunt bazate pe gramatica acestor limbi. Mult succes!