| Lucian761 a întrebat:

Salut!
Este cineva care a absolvit Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iasi? Cum e facultatea? Poti intra si cu profil de stiinte ale naturii?(pentru ca la stiinte matematica este mai usoara si nu as vrea sa-mi ocup tot timpul cu matematica la mate info)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Universitatea are mai multe facultati si la o facultate se poate intra daca ai diploma de bacalaureat si reusesti la admitere, nu are mare importanta profilul liceului absolvit.
Sigur ca daca urmezi un profil corespunzator domeniului facultati iti va fi ceva mai usor la admitere.

1 răspuns:
| RxTx a răspuns:

Da te lasă dar trebuie sa dai in test de cultura zică
Trebuie sa dai un test de mecanica
Trebuie sa dai un test de electronică
Trebuie sa dai un test de nu mai știu ce tehnic gen chimie

Eu am intrat acolo când erau 20 pe loc prin anul 2002

Dapoi acum când sunteți puțini pe loc