| Perce220702 a întrebat:

Salut.Eu doresc sa devin actrita si as vrea sa fac studii in America.Ce pasi trebuie sa urmez? Sau mai bine sa invat la liceu in Chisinau sau la Colegiu in Romania? Va rog, vreau pareri.Multumesc!

5 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Ca sa studiezi in strainatate iti trebuie mulți bani si susținere multă. Zilele trecute vorbeam cu o prietenă care a intrat la actorie in Anglia si dă 400 de lire chiria lunar. Iti dai seama mâncare cheltuieli etc. Asta in Anglia, gândește te când e in America. Oricum ar fi trebuie să știi engleză perfect, să iei viză, sa iei admiterea acolo si să ai multi bani. Poți studia si in România. Dar ai talent? Ai fost la cursuri de teatru? Eu am prieteni care sunt intr o trupa de teatru si au mereu spectacole. Ei chiar isi doresc sa mearga la actorie pentru ca au talent, sunt apreciați si fac asta de vreo 3-4 ani. Baftă.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Prima intrebare e daca iti permiti o facultate in SUA. Adica 40-50.000$ pe an doar studiile, fara cazare, intretinere si restul nevoilor

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Mergi fara grija. Cu 400-500 de mii te descurci.

| sir sanjei a răspuns:

Brazzers, BangBros si Reality Kings au lansat foarte multe actrite.
Ai putea sa incepi cu un mail la ei, poate ai succes!

| Șoric_Cristina_1999 a răspuns:

Buna! Sa stii ca se studiaza actorie si in Romania, si inca bine. Spre exemplu Dinu Lipatti din Bucuresti e bun.
Multa bafta!