| Nonoo1 a întrebat:

Ma gândesc sa dau la academia de poliție sau la armata, dar nu vreau pe post de militar sau polițist deoarece am studii superioare. Imi puteți da mai multe detalii in legătura cu job-urile din domeniul asta?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nimeni nu-ti ofera tie o pozitie de superior in aramata sau Politie doar pentru ca ai terminat o facultate, trebuie sa faci aplicatie cand apar asemenea pozitii si daca esti acceptat, atunci ai pozitia.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Mai intai trebuie sa o iei de jos si abia dupa ce capeti vechime si experienta poti avea un post mai sus.